مشاوره مالی سیپا مشاور

ثبات و امنیت در آینده شغلی، کسب مهارت در زمینه‌های مرتبط و استفاده هر چه بیشتر از فرصت‌های رو به رشد خواسته همه افراد شاغل و صاحبان کسب و کار است. استفاده از مشاوره‌ تخصصی یکی از راه‌های میانبر برای رسیدن به این اهداف است. ما اینجا هستیم تا با ارائه خدمات مشاوره مالی و حسابداری شما را در رسیدن به اهداف و آروزهایتان یاری کنیم.

حسابداری مالی

حسابداری مالی رایج‌ترین و پر‌اهمیت‌ترین نوع حسابداری است. عموما هر جا سخن از حسابداری به میان می‌آید منظور این نوع حسابداری می‌باشد. در حسابداری مالی همه اطلاعات مالی به شیوه‌ای صحیح ثبت، بررسی محاسبه و طبقه‌بندی می‌گردد. به بیان ساده اینکه پول از کجا آمده، کجا خرج شده و چقدر باقی مانده با زبان ارقام و نمودار نشان داده می‌شود. یک مشاور مالی شما را در این راه کمک می‌کند.

حسابداری مالی
حسابدرای خزانه

حسابداری خزانه

سرمایه‌های نقدی مانند طلا و اسناد دریافتنی مانند چک و سفته در خزانه نگهداری می‌شوند. در کسب و کارهایی که گردش مالی یا ورود و خرج وجه نقد بالا باشد، خزانه‌داری مورد نیاز است. خزانه‌دار فردی قابل اعتماد از میان سایر حسابداران است و از اهم وظایف او ثبت، کنترل و مغایرت‌گیری اسناد می‌باشد. مشاور مالی به شما می‌گوید چه سرمایه‌ای را در خزانه خود نگه دارید.

حسابداری حقوق و دستمزد

وزارت کار قوانین محاسبه کارکرد حقوق را به صورت سالیانه ابلاغ می‌کند. در حسابداری حقوق و دستمزد، کارکرد پرسنل مطابق با قوانین وزارت کار محاسبه و جزئیات آن در قالب فیش حقوقی ارائه می‌شود.

حسابداری حقوق و دستمزد
حسابداری دارایی ثابت

حسابداری دارایی ثابت

دارایی‌های ثابت شامل املاک، خودرو، تجهیزات و سایر دارایی‌هایی است که حداقل برای مدت یک سال استفاده می‌شوند و به نوعی باعث ایجاد درآمد برای شرکت یا سازمان هستند. به عملیات ثبت و نگهداری فرآیند خرید، فروش، تعمیر، حذف، پلاک کوبی و… این دارایی‌ها حسابداری دارایی ثابت می‌گویند.

حسابداری انبار و خرید

انبار بخشی از یک مجموعه تولیدی، بازرگانی یا خدماتی است که موجودی آن مستقیما با سود و مالیات همان کسب و کار مرتبط است. به ثبت عملیات خرید، ورود کالا به انبار و کنترل موجودی انبار حسابداری انبار گفته می‌شود که از وظایف حسابدار انبار است.

حسابداری انبار و خرید
حسابداری فروش

حسابداری فروش

وظیفه حسابداری فروش بررسی کلیه فعالیت‌های است که با فروش با تخفیفات، فروش با اقساط، برگشت از فروش، هماهنگی با انبار جهت صدور فاکتور مرتبط می‌باشد.

حسابداری صنعتی و بهای تمام شده

در حسابداری صنعتی هزینه‌های مرتبط با تولید محصول کنترل و مدیریت می‌گردد. این هزینه‌ها عبارتند از هزینه‌های مواد اولیه، حقوق کارگر، ساعت کاری و…. محاسبه بهای تمام شده یک محصول، تصمیمات قیمت‌گذاری و پیدا کردن راه‌حل برای کاهش هزینه تولید، از عملیات‌‌ها‌ی مهم در حسابداری صنعتی هستند.                       

حسابداری صنعتی
حسابداری صنعت لیزینگ

حسابداری صنعت لیزینگ (اجاره‌ای)

اجاره  موافقتنامه‌ای است که در قبال پرداخت مبلغ مشخصی، حق استفاده از دارایی خاصی را به مدت معین به اجاره‌کننده واگذار می‌کند و به دو دسته سرمایه‌ای و عملیاتی تقسیم می‌شود. در اجاره سرمایه‌ای تمام مزایای مالکیت دارایی به اجاره‌کننده منتقل می‌شود و در نهایت مالکیت دارایی ممکن است منتقل شود یا نشود. اما در اجاره عملیاتی، فقط امکان استفاده از دارایی به شخص اجاره‌کننده داده می‌شود ولی حقوق مربوط به مالکیت منتقل نمی‌شود.

اعتبارات و تمهیدات بانکی

اعتبارات و تمهیدات بانکی فعالیت‌ها و سیاست‌های پولی و اعتباری است که بانک‌ها و موسسات مالی جهت رفاه مشتریان و کمک به رشد اقتصادی و… ارائه می‌دهند.

اعتبارات و تمهیدات بانکی
مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده

یک نوع مالیات غیر مستقیم است که از مصرف‌کننده نهایی گرفته می‌شود. این مالیات در تمامی مراحل مختلف تولید، توزیع و عرضه یک محصول یا خدمت محاسبه می‌شود.

مالیات حقوق

مالیات حقوق رایج‌ترین نوع مالیات است. همه افراد مشغول در سازمان‌های دولتی که تحت پوشش بیمه قرار دارند بخشی از حقوق آن‌ها به عنوان مالیات به وزارت اقتصاد و دارایی پرداخت می‌شود.

مالیات حقوق
مالیات عملکرد

مالیات عملکرد

مالیات عملکرد بر اساس سود و زیان شرکت تعریف می‌شود و شامل ۲۵ درصد سود خالص آن می‌باشد.

بیشتر...

دریافت خدمات حسابرسی با مشاوره رایگان

اولین مشاوره مالی و مالیاتی خود را تضمین شده دریافت کنید.

خدمات حسابرسی و مشاوره مالیاتی

خدمات زیر همراه با مشاوره رایگان به طور کامل از طرف سیپا مشاور ارائه می‌شود

کدینگ حسابداری

یک نوع دسته بندی حساب‌ها در حسابداری است که به صورت دستی یا با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری به منظور نظم‌دهی و بالا‌بردن دقت فرآیند‌های مالی انجام می‌شود.

اظهارنامه عملکرد

نوعی کارنامه مالی است که سالیانه تهیه می‌شود ، در آن گزارش درآمد، هزینه، بدهی، دارایی و.. بیان شده و به سازمان مالیاتی ارسال می‌شود.

تحریر دفاتر قانونی

تمامی گردش‌های مالی که در دفتر روزنامه و دفتر کل برای تحویل به اداره مالیاتی برای امور پرداخت مالیات به‌طور سالیانه ثبت می‌شود.

تهیه بودجه سالیانه

بودجه دو طرف دارد؛ درآمد و هزینه. بودجه نوعی برنامه است و تهیه بودجه یعنی نوعی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی درآمدها از طریق چگونگی و محل کسب درآمد.

تهیه طرح‌های توجیهی بانکی

ارائه کردن یک طرح از ساز و کاری که تازه می‌خواهد تاسیس شود و نیاز به جذب سرمایه‌گذار و یا تسهیلات بانکی دارد.

تهیه طرح‌های توجیهی افزایش سرمایه

افزایش سرمایه یک مجموعه برای توسعه فعالیت‌های خود نیاز به ارائه طرح و گزارش توجیهی دارد که در آن علل و نحوه افزایش سرمایه مطرح و در اختیار هیئت مدیره قرار می‌گیرد.

آیا من به مشاوره مالی نیاز دارم؟

   اگر شما صاحب کسب و کار یا مدیر عامل شرکتی هستید، برای اینکه بدانید شامل چه مالیاتی هستید و چطور می‌توانید از جرائم و مالیات‌های سنگین رهایی یابید، نیاز به یک مشاور مالیاتی دارید.
   یک مشاور مالی با نظارت مداوم بر شرایط مالی شما و با دانش کافی، شما یا شرکتتان را از خطرهای مالی حفظ می‌کند.
   با درنظر گرفتن وضعیت مالی شما می‌گوید چه میزان پولی سرمایه گذاری کنید، چقدر پس‌انداز داشته باشید، از چه نوع بیمه و حساب بانکی استفاده کنید تا درگیر قوانین سخت مالیاتی نشوید و بخش زیادی از پولتان را به عنوان جریمه مالیاتی از دست ندهید.
   ممکن است شما پس از مشاهده مبلغ مالیاتی مطالبه شده شوکه شوید. به همین منظور برای دفاع در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی به کمک یک مشاور مالی نیاز دارید. بهتر است خدمات مالی و مالیاتی خود را به فردی با تجربه و مطمئن بسپارید. کسی که با نکات ریز مالیاتی در تحریر دفاتر قانونی، صورت معاملات فصلی و ارزش افزوده، جمع کردن اسناد حسابداری و … آشنا باشد. این موضوع باعث می‌شود سیستم مالی به سادگی کدینگ شود و اشتباهات مالی کمتری رخ دهد.

مشاور-مالی

   سیپا مشاور با بیش از ۱۸سال تجربه کاری و تخصص در امور مالی و مالیاتی، خدمات حسابداری، حسابرسی و مشاوره مالی شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌نماید. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با شماره ۰۹۰۳۳۴۳۰۶۶۷ تماس بگیرید و یا در صفحه سوالات متدوال یا تماس با ما سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما بزرگواران خواهند بود.

مقالات محبوب سیپا مشاور

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
اگر سؤالی دارید کارشناسان ما پاسخ شما را خواهند داد.
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
اسکرول به بالا